Prevenar

Co je Prevenar?

Prevenar je nová a u nás nejznámější očkovací látka, vyvinutá americkými vědci, proti invazivním pneumokokovým onemocněním, která ohrožují zdraví i život dětí a to již od kojeneckého věku.

Proti čemu chrání?

Mezi nejznámější pneukokové infekce patří zánět mozkových blan, otrava krve nebo těžký zápal plic, ale také zánět středního ucha.

Pro koho je vodný?

Prevenar je zatím jedinou očkovací látkou, která dokáže před pneumokovými infekcemi ochránit již v kojeneckém věku, přesněji od 2. měsíců. Právě tato skupina nejmenších dětí do věku 2. let je nejrizikovější skupinou. Vakcína Prevenar je však určena až do 5 let, protože děti do tohoto věku patří k rizikové skupině.

Kolik je nutných dávek?

Aplikace Prevenaru jako pneumokokové konjugované vakcíny, záleží na věku dítěte. Kojencům a dětem do 6. měsíců věku jsou podány 3 dávky očkování s odstupem alespoň jednoho měsíce a dále pak ve druhém roce života je jim podána 4. dávka. Dětem od 7. měsíců do 11. měsíců jsou podány 2 dávky s odstupem jednoho měsíce a 3. dávka je jim podána ve 2. letech života. Děti starší 1. roku jsou očkovány 2 dávkami s odstupem alespoň dvou měsíců. A nakonec děti ve věku 2. až 5. let dostávají jen 1 dávku očkování.

Rizika při očkování?

Očkování Prevenarem, lze podávat společně s dalšími očkovacími látkami podle očkovacího plánu, ale nejlepší je konzultace s dětským lékařem.

Cenová relace?

Vakcína Prevenar se cenově pohybuje kolem 1.800 až 2.000 Kč za dávku.

Jak je účinný?

Pneumokoků existuje několik desítek odlišných sérotypů, Prevenar zahrnuje pouze 7 z nich, což pokryje přibližně cca 65-85% výskytu v ČR.

Kam dál?

Encepur Fluarix Gardasil Infarix Hexa Rabipur Varilrix

pojistenezdravi.cz

Prevence

Onemocnění

LinkEx

Očkovací látky

Vitamíny

Minerály

Technické informace o stránce "Prevenar"

Razítko stránky
28.4.2008 22:25:53

Generováno
22.2.2019 22:26:56